Sklandus greitas rašymas, skaitmeninė ir funkcinė rašysena.

Mokymosi rezultatas: baigęs šį modulį, studentas turėtų mokėti sklandžiai ir tolygiai rašyti skaitmenine ir funkcine rašysena.

Kaip greitai galite rašyti? Ir ar tai svarbu?

Paprastai mums nereikia rašyti labai greitai. Tik kai rašome užrašus susitikimo metu ar telefono skambučio metu, tuomet rašome pašnekovo kalbėjimo greičiu. Bet net tada, kai turime daug laiko rašyti tekstą, pavyzdžiui, kai rašome laišką; SMS; laišką ar ataskaitą, turime rašyti bent jau pakankamai laisvai, kad neprarastume savo minties.

Šiandienos darbiniame gyvenime yra daug rašymo. Tikimasi, kad net dirbdami ne akademiniame darbe rašysime sąrašus, el. Laiškus, ataskaitas, žurnalus, kvitus ir užpildysime įvairiausias internetines formas. Todėl verta mokėti laisvai rašyti ranka ir klaviatūra.

Kai judate per kitus skyrius, patariame grįžti prie šio. Mokytis rinkti tekstą klaviatūra ir rašyti ranka.

1.1 Rašymas ranka

Kai kurie besimokantys mokslininkai mano, kad yra ryšys tarp mūsų rašysenos ir mąstymo. Sklandus rašymas ranka gali būti naudingas mokymuisi ar kūrybingumui. Tam nereikia elektros energijos, nėra paleidimo laiko ir tai galima padaryti tik viena ranka. Taigi, rašymas ranka turi daug privalumų.

Rašymo rankomis praktikos patarimai:

  • Viskas, ko jums reikia yra rašiklis ir popierius. Praktikai patogūs yra lapai su linijomis.
  • Leiskite alkūnėms ir riešui remtis į stalą.
  • Jums nereikia stipriai spausti rašiklio prie popieriaus.
  • Apšilkite padarydami keletą mini piešinukų. Atkreipkite dėmesį į ramią ranką.
  • Galite praktikuoti rašydami iš širdies žinomus tekstus, pavyzdžiui, valstybės himną, maldą ar eilėraštį.
  • Tada galite pabandyti nukopijuoti eilutes iš knygos.
  • Dėl variacijų stenkitės kartais rašyti lėtai, bet gražiai.

Labai svarbus patarimas:

Praktikai bandykite kopijuoti eilutes iš televizijos laidų, pavyzdžiui, naujienas ar „sit com“. Svarbu, kad būtų praktiška sparta ir skaitomumas tuo pačiu metu, kai jūsų protas užimtas turiniu. Tai net nėra panašu į studijas, nes jūs darote tai, kas jums patinka.

1.2 Rašymas klaviatūra

Pirma: norint tapti funkcionaliu rašytoju, nereikia tapti rašymo liečiant ekspertu. Daugumos iš mūsų nėra. Bet nesvarbu, ar rašote dešimtuku, ar dviem pirštais, reguliari praktika yra kelias į sėkmę.

Rašymo praktikos patarimai

  • Įpraskite praktikuoti savo teksto rašymą, kai esate prie klaviatūros. Stenkitės laisvai susitelkti ties rašymu.
  • Neskubėkite. Pirmiausia turite treniruotis pirštais, visada spausdami dešinius klavišus. Net tada, kai nežiūrite į klaviatūrą.
  • Neskubėkite rinti tekstą, kad išvengtumėte klaidų.
  • Jei jūsų praktika apima teksto kopijavimą, iš anksto nuskaitykite tekstą akimis, žodžiais bent du kartus.

Veiksmingiausias klaviatūros rašymo būdas yra abiejų rankų ir visų pirštų naudojimas. Suprantama; dešimt pirštų rašo greičiau nei du. Tai yra rankų padėtis ant klaviatūros. Ar galite pamatyti, kaip pirštai yra atsakingi už visus klavišus iš viršaus į apačią jų srityje? Rodomasis ir mažylis turi daugiausiai klavišų. Nykščiai tarnauja tik tarpo klavišu.



 

Pratimas 1:1

Kompiuteryje atverkite teksto rinkimo programą, pvz., „Notepad“ arba „Microsoft Word“. Įsitikinkite, kad sėdite patogiai vertikaliai, naudodamiesi klaviatūra ant stalo ar stalo priešais jus. Kai kurie žmonės nori, kad alkūnės būtų ilsimos ant stalo.
Išmokite rašyti šias nesąmoningas rimas:
Tupi šarka ant tvoros,
Nenuvaldo uodegos,
Riečia, kraipo mandagiai.
Po dvarus visur lakioji,
Tai atspėk gi man, margoji:
Kokio vėjo bus piršliai?

Uodegytę pakraipyk,
Visą tiesą pasakyk:
Iš rytų ar vakarų?
Va, į kairę! Ten Batūras;
Fi, ne ponas, – juodas būras!.
Bet daug turi pinigų.
Patarimas: treniruokitės rašydami dešimt minučių kiekvieną dieną. Neilgai užtruks, kol galėsite greitai ir be klaidų padaryti šias rimas. Tada galite rasti savo tekstus, kuriuos norite nukopijuoti. Eilės gali būti lengvesnės, skyriai iš romanų – sunkesni.

Rašymo sklandumo palaikymo patarimai:

Norėdami įprasti rašyti kiekvieną dieną, pabandykite vesti žurnalą ar dienoraštį. Galite rašyti kompiuteryje arba nusipirkti dailią užrašų knygutę, atsižvelgiant į tai, ar norite rinkti tekstą, ar rašyti ranka. Galite rašyti apie kasdienius įvykius ar mintis ir jausmus. Net fantazija ir svajonės. Svarbu nuolat pratinti rašyti raides.

1.3 Daryk kaip profai: rašyk tik raktinius žodžius

Įgudę užrašų knygelių turėtojai turi vieną ar kelis triukus. Svarbiausia: jie nerašo visko, tik raktinius žodžius. Raktinis žodis yra žodis, pernešantis daug informacijos ar prasmės. Tipiški raktiniai žodžiai yra veiksmažodžiai ir daiktavardžiai. (Jei neprisimenate, kokie yra veiksmažodžiai ir daiktavardžiai, pažvelkite į 4 modulį.) Kitus žodžius galima palikti, neprarandant per daug informacijos, tokius žodžius kaip „patinka“, „ir“, „tai“, „už“ , „Įjungta“ ir pan.

Įsivaizduokite tokį pranešimą:
„Norėčiau, kad obuoliai būtų atnešti į didesnę virtuvę plovimui ir lupimui“.
Mes pašalinsime ne tokius svarbius žodžius kaip šie:

Norėciau, kad obuoliai būtų atnšti į didesnę virtuvę plovimui ir lupimui”
Kas būtų:
“obuoliai būtų atnešti į didesnę virtuvę plovimui ir lupimui”.
Pakanka net „obuolių, didelės virtuvės, plovimo + lupimas“, kad prisimintumėte, ką reikia padaryti

 

1.4 Papildomai

Papildoma pastraipa pabaigai:

Piešimas ir rašymas yra labai panašūs vienas į kitą, tiesiog pagalvokite apie senovės hieroglifus. Kai darote pastabas savo reikmėms, gerai piešti padeda atsiminti turinį. Kai kuriems žmonėms patinka minčių žemėlapiai.

Pratimas 1:3

Savo dienoraštyje arba ant popieriaus lapo sudarykite šio kurso minčių žemėlapį, kurį einate. Galite naudoti keturis modulius kaip pagrindinius „burbulus“ ir pridėti svarbių raktinių žodžių, kurie padės atsiminti tai, ką išmokote. Savo asmeninių tikslų pridėjimas taip pat gali būti gera motyvacija.