Saugumas

Įrenginių ir asmeninių duomenų apsauga
Mokymosi rezultatas: Baigę šį modulį gebėsite apsaugoti savo įrenginius ir suprasti internetinę riziką bei grėsmes, žinosite apie saugos ir saugumo priemones bei suprasite bendras paslaugų teikimo ir aktyvios asmens duomenų apsaugos sąlygas.
Europos Komisijos teigimu: „Asmens duomenys yra bet kokia informacija, susijusi su identifikuotu ar atpažįstamu gyvu asmeniu. Skirtinga informacija, surinkta kartu, kuri gali padėti nustatyti konkretų asmenį, taip pat yra asmens duomenys“. (Šaltinis peržiūrėta 2020.04.23)
Asmens duomenų pavyzdžiais gali būti: vardas, pavardė, namų adresas, el. pašto adresas, asmens tapatybės kortelės numeris, jūsų mobiliojo telefono buvimo vietos duomenys, gydytojo turimi duomenys, galintys jus vienareikšmiškai identifikuoti, slapukų ID, interneto protokolo (IP) adresas ir reklamos identifikatorius telefone. Duomenys, sujungti su jums priklausančiais skaitmeniniais prietaisais, laikomi jūsų asmeniniais duomenimis. Jūsų įmonės el. paštas yra pavyzdys to, kas, komisijos nuomone, NĖRA laikoma jūsų asmeniniais duomenimis.
Svarbiausia yra apsaugoti prieigą prie jūsų duomenų. Daugybė internetinių paslaugų leidžia prisijungti su „Facebook“, „Google“ ar „LinkedIn“ paskyromis, užuot susikūrus atskirą naują paskyrą. Tačiau geriau kiekvieną kartą registruotis svetainėse. Tai užtrunka ilgiau, tačiau tai verta padaryti.
Dažnas naršymo istorijos, talpyklos atminties, slapukų ir kitos surinktos informacijos ištrynimas taip pat yra strategija, kuria vartotojai turėtų vadovautis. Taip pat yra galimybė nustatyti laiką, kada jūsų surinkti naršymo duomenys gali būti automatiškai ištrinti.
Inkognito naršymas taip pat yra galimybė, nors turime pažymėti, kad nors vadinama inkognito, tai nėra šimtaprocentinis naršymas inkognito režimu. Naršoma be slapukų, istorijos ir kai kurių kitų duomenų, kurie turi būti renkami per jūsų naršyklę, tačiau vis tiek informaciją renka svetainės šeimininkas.
Svarbiausias patarimas: įsitikinkite, kad jūsų įrenginyje yra antivirusinė programinė įranga. Tai reikalinga ir jūsų mobiliajam telefonui, ir kompiuteriui.

Pratimai